ММС

Објавено на: 04/6/21 9:16 AM

Почина Тозовац

Почина легендарниот пејач Тозовац како последица од корона вирусот.

Познатиот фолкер Предраг Живковиќ Тозовац почина во Белград на 86-годишна возраст.

Тозовац е роден на 22 јануари 1936 година во Краљево. Неговиот татко Светозар-Тоза бил познат предвоен хармоникаш по кој го добил прекарот Тозовац.

 

ИЗвор: Еспресо.рс

фото: Еспресо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.