Денес сончево, попладне дожд, вечер снег на повисоките места
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/6/21 7:33 AM

Денес сончево, попладне дожд, вечер снег на повисоките места

Во Макдонија денеска се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер кој на југоисток ќе засилува. Од пладневните часови претежно на југоистокот ќе има повремен дожд.

Нови врнежи од дожд ќе започнат од вечерните часови од северозапад, а на планините и понекаде на повисоките места тие ќе бидат од снег.

Температурата ќе се движи од 0 до 12 степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7