ММС

Објавено на: 04/5/21 11:03 PM

Следете само едно правило – најдобар рецепт за одличен оргазам

Оргазмот се уште за некои е недостижна цел, за други приказна која се случила еднаш, а на некои не им се случило, но не било така добро за да зборуваат за тоа.

Предиграта е клучна за постигнување на оргазам, се сложуваат сексолозите кои нагласуваат дека и брзински секс понекогаш може да биде одлична работа и да ја доведе жената до сензационален оргазам, но во „обичен“ секс предиграта е неизбежна.

Самиот чин на сексот е само дел од последниот дел од целата приказна, експертите препорачуваат од предиграта да не се откажувате ни под разно, без разлика дали ви се допаѓа или не, таа е неопходна за вистинското случување.

Возбудата започнува со бакнување, продолжува со допирање и почнува жестоко да расте за време на орален секс кој и двајцата партнери потполно ќе ги вовлече во акција, не дозволувајќи да мислат на други работи.

Играњето за време на предиграта може да направи мало чудо, дури и за уморната партнерка на која можеби и не и било до секс, неколку допири и бакнежи на вистинските места брзо ќе го потполнат заморот и ќе ја разбудат желбата во неа.

Извор: Пинк.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.