ММС

Објавено на: 04/5/21 10:34 PM

На 11 години наследила богатство, ја хранеле со цевка – тажната животна приказна на Версаче

Семејството Версаче е исполнето со многу контроверзии. Сите слушнале за Донатела и Џани Версаче, но за наследниците на ова модно царство се знае многу малку.

После убиството на Џани, неговата сестра Донатела го презела водството на компанијата, но Џани Версаче 50 отсто од уделот во модната куќе и го оставил на својата внука Алегри. Алегри кога наполнала 18 години станала мултимилионерка, во чија сопственост се наоѓа модната империја вредна 800 милиони долари. Сепак, таа била навистина несреќна девојка.

Алегра во 2010 година се борела за живот, бидејќи имала само 32 години. Целиот тој период го поминала во болница и на домашно лекување кое било тешко да се издржи.

-Мојата ќерка е во сериозна состојба. Со години боледува од тежок облик на анорексија и сите сме навистина загрижени. Лекарите прават се што можат да и помогнат, рекла тогаш Донатела која открила дека Алегра се храни со цевка.

 

Убиството на Џани Версаче, трнливиот пат на Донатела и нестабилната наследничка која млада се разболела од анорексија, ја прават тажна животната приказна на семејството Версаче. Нив со децении ги прати огромна слава, но и уште поголема трагедија. Алегра Версаче, ќерката на Донатела пати од тежок облик на анорексија и иако поседува милијарди, таа е несреќна.

-Префериран анонимност. Некое време работев со непознати италијански дизајнери, помагав во организацијата на модните ревии, огласување, помагав и во креативниот дел. Но најдобар дел од таа работа е во тоа што сум никој. Ме плаќаат, за сега недоволно да се грижам за тоа, но на се можете да се научите кога се чувствувате слободно, ако сте она што сте, а не она што другите сакаат да бидете, ако не видите фотографи на секој агол и ако не се закопате во трачеви кои можат да направат премногу штета, изјавила Алегра пред пет години за италијанска „Република“.

Таа ретко се појавува во јавноста, а нејзиното последно појавување било на Мет Гала каде што позирала на фотографијата со Донатела и Лејди Гага.

Извор: Супержена.б92


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.