ММС

Објавено на: 04/5/21 8:20 PM

(ВИДЕО) И Мараја Кери прими вакцина и го насмеа цел свет

Поп дивата Мараја Кери е уште една од славните личности кои против глобалната пандемија се борат со вакцина, а како реагирала на нејзината прва доза, открила со своите следбеници на Инстаграм.

За да ги поттикне своите обожаватели ширум светот на вакцинирање во борбата против Ковид 19, музичката дива Мараја Кери одлучила да го сними примањето на првата доза.

Во видеото на Инстаграм, 52-годишната пејачка во свој стил пред медицинските лица се обидела да ги долови своите чувства поради вакцината, а откако иглата влегла под нејзината кожа, се појавила и првата „нус појава“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey)

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.