ММС

Објавено на: 04/5/21 3:30 PM

На едно место се за дома -Нов салон на Форма Нова во Прилеп

 

Комерцијале текст

 

Како да се остане најдобар? Одговор на ова прашање има компанијата „Форма Нова“, која може да се пофали и со отворање на новиот салон во Прилеп.

Салонот е со површина од 1.500 метри квадратни, каде потрошувачот на едно место може да најде најдобро решение за уредување на домот,  на кујна, дневна, спална,трпезарија, детска соба, или накратко кажано секој дел од домот.

-Прогресивната визија за приближување на светските трендови на ентериерно уредување до македонските домаќинства е основа на работењето на салоните во Скопје, Штип, Куманово, Тетово и најновиот во Прилеп, а расположливите ресурси кои ги има во изобилие го достигнуваат таргетот кон кој се стреми оваа компанија, информираат од на Форма Нова .

Стратешки основен деловен партнер на Форма Нова е FORMA IDEALE од Крагуевац, како и најголемите производители на тапациран и плочест мебел и столици од Македонија и од соседството.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.