ММС

Објавено на: 04/5/21 12:34 PM

Започна масовната вакцинација во салата „Борис Трајковски„

Вакцинацијата тече во најдобар ред беше одговорот на дел од сестрите задолжени за вакцинација. Граѓаните кои веќе се вакцинираа во А1 арената „Борис Трајковски“ се чувствуваат добро и порачуваат граѓаните да се вакцинираат за што побрзо да го наминеме ова зло.

 

Габриела Додевска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.