ММС

Објавено на: 04/5/21 10:10 AM

(ВИДЕО) Веселиот ретривер кој сакаше да стане репортер – Го украде микрофонот на новинарката и побегна

Временската прогноза за времето во Москва стана вирална откако куче влета во кадарот и го украде микрофонот на новинарката.

Преносот во живо на руската новинарка на Мир ТВ, Надежда Серјожкина, беше прекинат од разигран златен ретривер кој скокна врз неа, и го фатил микрофонот од раката и избега.

Сержокина му довикна на кучето да  застане додека се обидуваше неуспешно да го фати на мостот од кој известуваше, објави на Твитер снимателот Димитри Лотовски.

И додека снимателот ја снимаше како го брка кучето, на следниот кадар се гледа зачудениот лик на водителка во студиото.

Преземено од: https://hr.n1info.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1