ММС

Објавено на: 04/5/21 9:41 AM

Случајот „Титаник” одложен за 14 април

Следните три рочишта за случајот „Титаник” во Кривичниот суд Скопје, нема да се одржат заради изолација на дел од обвинетите.

– Ја информираме јавноста дека расправите насрочени за 05, 09 и 12 април 2021 година, се одлагаат заради изолација на дел од обвинетите. Следната расправа е насрочена за 14 април, соопштија од Основниот кривичен суд Скопје.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.