ММС

Објавено на: 04/5/21 9:32 AM

(ВИДЕО) Тон ѓубре оставија зад себе студентите по вчерашната „корона журка“, додека луѓето се борат за живот

Синоќешното одбележување на Денот на студентот во студентскиот град излезе од контрола, па споменувањето на Денот на студентот се претвори во забава со илјадници луѓе кои беа придружени со алкохол и народна музика.

На почетокот на собирот дојдоа 10 членови на домашното обезбедување, но тие само стоеле и гледале.

Поради ваквите случувања, и бројот на новозаразени се зголемува по што достигнува до број од 300-те лица што моментално се на апарати за дишење и добар дел од тие луѓе умираат.

Сепак, арогантното однесување на студентите не заврши тука. По неколкучасовно забавување, младите и идните академски граѓани оставија зад себе огромна количина ѓубре.

Преземено од: https://www.espreso.co.rs/
Фотографија:Print screen


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.