ММС

Објавено на: 04/4/21 4:11 PM

Холандија означена како земја со висок ризик на Ковид 19

Германскиот институт Роберт Кох денес ја идентификуваше Холандија како област со особено висок ризик од инфекција со корона вирус поради големиот број случаи.

Ова значи дека од вторник, луѓето кои влегуваат во Германија од Холандија, ќе мораат да достават документација за негативен тест за корона вирусот, објави Ројтерс.

Досега во Холандија се регистрирани 1.295.324 случаи на коронавирус и 16.606 смртни случаи.

Преземено од: https://www.alo.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.