ММС

Објавено на: 04/4/21 2:32 PM

(ФОТО) Роденден се слави во Зоолошка: Малите непрогледани верверички, спасени од Водно го прославија својот втор роденден

Денеска во скопската зоолошка градина се славеше роденден. Две години прославија преслатките верверички кои беа спасени од Водно, како што стои во постот од Зоолошката кога никој не им давал шанса за прежувување, тоа го сториле вработените во Зоолошката минатата година.
„Малите непрогледани верверички, спасени од Водно го прославија својот втор роденден. Кога никој не им даваше шанса за преживување, со многу љубов и неколку пати хранење со шприц во текот на денот тие израснаа во прекрасна фамилија, на која и се приклучија уште четири спасени верверички минатата година. Бонус, верверичката Рипко роденденски стана мајка. Да сте ни живи и здрави“, стои во постот на скопската Зоолошка градина.

Среќен втор роденден на верверичките ❤️

Малите непрогледани верверички, спасени од Водно го прославија својот втор роденден ❤️
Кога никој не им даваше шанса за преживување, со многу љубов и неколку пати хранење со шприц во текот на денот тие израснаа во прекрасна фамилија, на која и се приклучија уште четири спасени верверички минатата година.
Бонус, верверичката Рипко роденденски стана мајка 😍
Да сте ни живи и здрави 💕💕💕

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Sunday, April 4, 2021


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.