ММС

Објавено на: 04/4/21 2:09 PM

(ФОТО) Шерерзад бремена по трет пат

Турската актерка Бергузар Корел, која ја познаваме од турската серија „ Илјада и една ноќ“, Шехерезад, го чека своето трето дете со сопругот, актерот Халит Ергенч кој го глумеше линкот на Онур во истата серија. Иако во последно време медиумите шпекулираа дека нивниот брак е во криза, оваа прекрасна вест конечно стави крај на негативните шпекулации.

Актерката ја дозна среќната вест уште на почетокот на снимањето на новиот телевизиски проект, кој го откажа, за да може да се посвети на грижата за себе и одржувањето на бременоста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

„Откако не бев на малите екрани три години, за време на неколкумесечните подготовки за улогата во серијата „Кнали Јаи“, дознав дека сум бремена. Иако бременоста не ме спречи да продолжам со проектот, сепак моравме да го одложиме снимањето поради физички промени кои не беа соодветни за мојот карактер. Не ми е лесно да се збогувам со серијалот што го направив со одлични луѓе. Сакам да им се заблагодарам на сите мои колеги од кои научив многу и со кои поминав низ прекрасниот процес на креирање на овој проект. Моја желба е нашите патишта да ни се вкрстат повторно еден ден – напиша таа, и додаде.

„Од моментот кога објавив дека сум бремена, не можев да одговорам на сите пораки. Ме направивте многу среќен, ви благодарам многу. Нека драгиот Алах ви даде многу здравје и среќа. Ви благодариме за постоењето“, напиша актерката.

Преземено од: https://www.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.