ММС

Објавено на: 04/4/21 12:14 PM

(ВИДЕО) Ковид боемот од Србија: Среде болница пее и свири хармоника

Ковид боемот, сега славниот славеј од село Лапje, се прослави ширум Србија со својата музика и песни од болничкиот кревет и ги развеселуваше своите цимери во болницата.

Имено, Дејан Живиќ е музичар од село Лапje во близина на Грачаница во Косово и Метохија, кој во ковид болницата „прошверцувал“ хармоника  и направил журка во кревет.

Видеото со кое тој ја пее песната  „Последниот боем“ од Шеки Турковиќ, го обиколи целиот Балкан.

И сега се појави друго видео кога тој во 2017 година ја скршил ногата, и повторно свири хармоника во болничкиот кревет и им пее на своите цимери.

 

Bata Dejko i u muci,ramuniku drži u ruci…

Posted by Vlašić Petar on Wednesday, February 1, 2017

Преземено од: https://www.espreso.co.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.