ММС

Објавено на: 04/3/21 2:25 PM

Горат лозја во росоманското село Рибарци – пожарникарите на терен

Голем пожар има во росоманското село Рибарци, горат лозја, а загрозени се и пчели.

Оваа информација за МИА ја потврдија од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци.

Оттаму рекоа дека засега не можат да дадат повеќе детали, затоа што се преокупирани со  надминување на проблемот.

 

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.