ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/3/21 7:36 AM

Временска прогноза: Променливо облачно и температури до 22 степена

Променливо облачно не’ очекува денеска со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни (над 20л/м2) проследени со локала појава на грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 22 степена – најавија од УХМР.

Во Скопје  времето ќе биде променливо облачно, попладне со повремен дожд, кој повремено ќе биде пороен, проследен со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југозападен, а попладне и во вечерните часови повремено засилен северен ветер.

Максималната температура ќе достигне 20 степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1