ММС

Објавено на: 04/2/21 3:28 PM

Се истепало обезбедувањето меѓу себе во училиште во Автокоманда

Вчера во 12.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во училиште во Автокоманда, поради меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.В.(53) и Ј.А.(32), двајцата вработени како обезбедување.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.