ММС

Објавено на: 04/2/21 3:03 PM

Започна имунизацијата во тетовско – пријавени над 5.300 граѓани

Започна имунизација за граѓаните од тетовско на возраст над 77 години со вакцината АстраЗенека.

За денеска беа закажани 80 термини за имунизација за лица над 77 години. За оваа категорија граѓани во Здравствениот дом Тетово се ипратени 800 дози вакцини

Пациентите задоволни од организација на првата помасовна вакцинација за жителите од тетовскиот регион

Инаку над 5300 граѓани од тетовско се пријавиле за имунизација.

Зоран Димовски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.