ММС

Објавено на: 04/2/21 2:37 PM

„Јас не можам да добијам корона“ – Дарко Лазиќ имун на страшниот вирус кој го зафати светот

Пејачот Дарко Лазиќ ги коментираше написите кои се пишуваат поади неговите активности за време на пандемијата од корона вирусот.

– Дали навистина ме нарекуваат крал на корона забавите?Ова слушам за прв пат. Дали знаете дека не можам да добијам корона вирус. Јас сум многу ретка крвна група, луѓето кои го поминале овој вирус имаат 1,2 проценти антитела, а јас природно имам 2,8 проценти и не можам да го добијам. Значи, јас не сум крал на корона заавите. Пеам цел живот и тврдам „Кој пее, не мисли зло“ – рече пејачот за шоуто „Детоксик.рс“.

Пејачот, по бурните години, реши радикално да го смени животот. Покрај тоа што направи огромна трансформација кога станува збор за изгледот, фолкерот можеби и ќе ја промени професијата.

– Се унаказив до крајот на животот и мислам дека тоа беше една сериоза опомена за мене така да морам да се променам, рекол Дарко.

 

Извор: Курир.рс

Фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.