ММС

Објавено на: 04/1/21 2:55 PM

Нов земјотрес во Маврово

Земјотрес со јачина од 3.2 степени по Рихтер,  е регистриран во близина на Зајас.

Времето на земјотресот е 15:05 минути.

Во последниве неколку месеци се почесто тлото на мавровскиот регион се тресе,  граѓаните во ноември минатата година беа вознемирени од земјотресот кој беше со јачина од 5 степени

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.