ММС

Објавено на: 04/1/21 1:48 PM

(Видео) Гооооооол – Мексикански коментатор „зајде“ по голот на Елмас

Македонија го шокираше фудбалскиот свет со победата над Германија од 2:1 во Дуизбург, а успехот на Пандев и следбениците беше одличен примен и во далечното Мексико.

Коментаторот кој го следеше мечот Германија – Македонија „зајде“ од емоции после победничкиот гол на Елиф Елмас.

извор: Twitter

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.