ММС

Објавено на: 04/1/21 8:44 AM

(видео)Ечеше „Излези момче“ во Дуизбург – нашинците ги пречекаа македонските фудбалери

Со песна, скандирање и знамиња беа пречекани македонските фудбалери од нашинците кои живеат во Германија по завршување на фудбалскиот натпревар, кој нашата репрезентација го одигра со германската во Дуизбург, ама без публика.
„Голема забава во Дуизбург. Навивачите ја славеа победата на Македонија против Германија (2:1). Нивниот херој е Горан Пандев“, пишуваат германските корисници на социјалните мрежи.

Видео:социјални мрежи


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.