ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/31/21 11:07 AM

На одмор во Грција од 14 мај, вакцинирани или со негативен тест

Министерот Венко Филипче потврди дека утрово разговарал со грчкиот министер за туризам, Теохарис и го известил дека Грција ќе ги отвори границите за македонските граѓани на 14 мај.

“Но, ќе биде задолжително да се покаже сертификат за вакцина или негативен ПСР тест. Јас зедов обврска да испратам како ќе изгледаат нашите сертификати и листата на кодови, како и листите со нашите лаборатории кои се лиценцирани тестирање. Се надевам дека нешто драстично нема да се случи и да се влоши епидемиолошката состојба“, рече Филипче


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7