ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/31/21 7:24 AM

Сонце создадено за шетање, температура до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од минус два до шест степени, а максималната од 13 до 21 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до три, а максималната ќе достигне до 18 степени.

Од УХМР информираат дека ќе се задржи стабилно и релативно топло време, а од петок следува период на променливо облачно време со повремен локален дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат проследени со појава на грмежи. В недела се очекува опаѓање на дневните температури.

Минималните температури ќе се движат од минус еден до осум степени, а максималните од 14 до 23 степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1