ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/30/21 1:15 PM

Направи сам: Маски во стилот на омилените детски јунаци

Костимите се омилените играчки и на момчињата и на девојчињата. Преоблеквањето во омилените јунаци од цртаните филмоови е доста интересно, а кога треба да се подготвите за маскенбал се добива друга димензија. Кога следен пат ќе ви затреба костим за во училиште или роденден, еве неколку идеи како да направите сами. Може да поминете многу поевтино отколку да ги купите. Потребно е само малку труд.

Еднорог

Потребно е: Бел дуксер со капа, бели хеланки, волница во боја, златна трака и филц во бои, златна трака за рог, хартија за рог (можен и тенок картон), ножици, лепак или конец и игла.

craftaholicsanonymous.net

Бетмен

Потребно е: Црни тренерки, црна маица, црно платно, жолт филц, црн маркер, маска за лице Бетмен, ножици, конец.

mellysews.com

Нинџа желка

Потребно е:Зелен филц и филц во бојата на нинџата која ќе ја правите, голем алуминиумски сад за во рерна (по можност округол), боја за садот и ластик.

bettycrocker.com

Мала сирена

Потребно е: Долгокоса црвена перика, светло зелено-тиркизно платно, зелен тул, маловиолетово светликаво платно за горен дел од костимот.

https://gumroad.com/l/vnudP

Мињон

Потребно е:Тексас или сини пантолони со трегери, жолта маичка или дуксер, жолта капа, жолт филц, црн филц, бел филц, конец и игла.

deavita.comwineandglue.com

Елза

Ана и Елза се омилените ликови кај девојчињата веќе повеќе сезони. Фустанот лесно ќе го сошиете од светлосин материјал кој ќе го скроите во два дела: горен, како корсет кој ќе го зашиете на бела блуза, и долен дел, за широко долго здолниште. Погрижете се да најдете круна и украсете ја со сини камчиња. Така целиот костим ќе го доведете до совршенство.

peekaboopages.com

Извор: Најболјамаманасвету.ком


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7