ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/28/21 2:38 PM

Пристигна втората пратка од руската вакцина Спутник Б

Министерството за здравство ја информира јавноста дека денеска во 14:30 часот на меѓународниот аеродром во Скопје стигна втората пратка од руската вакцина Спутник В.

Оваа вакцина е наменета за ревакцинација на 3000 здравствени работници.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7