ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/25/21 8:34 AM

Пратеничките прашања денеска ќе ја вратат опозицијата во Парламентот

Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи 37-та седница на која ќе се поставуваат пратенички прашања.

Седницата која, како што е најавено, ќе започне во 11 часот, ќе се одвива според вообичаената процедура за пратенички прашања, а предност ќе имаат пратениците од опозициските ВМРО – ДПМНЕ, Алијанса на Албанците и Левица. Секое трето прашање на седницата ќе биде од пратениците од владејачкото мнозинство од СДСМ и од ДУИ.

 

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7