ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/24/21 8:32 AM

Од денеска па во наредните пет месеци затворен патот Лакавица – Неготино

Од денеска почнува рехабилитацијата на мост, поради што целосно се затвора за сообраќај патниот правец Лакавица – Неготино. Како што соопшти изведувачот на работите, компанијата  Дтг „Жикол“ Дооел Струмица, оваа делница ќе биде затворена во времетраење од пет месеци.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7