ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/23/21 10:54 PM

Исплатата на мартовските пензии почнува на 29 март

Етапната исплата на мартовските пензии почнува од 29 март. Владата на 57-та седница ја усвои Информацијата за исплата на пензии за овој месец и го задолжи Фондот на пензиско и инвалидско осигурување најдоцна до 26 март да ги достави податоците за пензиите до деловните банки.

Банките готовинската исплата на пензии ќе ја организираат во четири групи:
– За пензии со висина до 11.000 денари, исплатата да се изврши на 29.03.2021 година (понеделник);
– За пензии со висина 11.001-14.000 денари, исплатата да се изврши на 30.03.2021 година (вторник);
– За пензии со висина 14.001-18.000 денари, исплатата да се изврши на 31.03.2021 година (среда); и
– За пензии со висина над 18.001 денари, исплата да се изврши на 01.04.2021 година (четврток).


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7