ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/23/21 3:15 PM

(ВИДЕО) Борба за доминација на два слона во циркус, гледачите бегаа од трибините

Циркуската претстава во Казан, Русија беше прекината откако се судрија два слона.

Како што може да се види на видеото, еден слон собори друг преку работ на арената, а публиката започна да се повлекува и да бега од трибините.

Од друга страна, тренерите тврдат дека тоа било само борба за доминација. Сепак, претставите биле откажани поради, како што изјавиле од циркусот, „технички проблеми“.

Преземено од:https://www.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7