ММС

Објавено на: 03/21/21 9:52 PM

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на Плетвар

Поради интензивни врнежи од снег воведена е  забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот превој Плетвар.

Како што соопшти АМСМ, забраната е воведена од 20.55 часот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.