ММС

Објавено на: 03/21/21 8:05 PM

Воведена забрана за тешки товарни возила на Ѓавато, ГП Ќафасан и Буково

Поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патните правци Струга – Г.П. Ќафасан и Ресен – Охрид преку планинскиот превој Буково.

Како што информира АМСМ, забраната за сообраќај е воведена од 20:00 часот.

Претходно забрана за движење на камиони беше воведен на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато.

Поради интензивни врнежи од снег oд 14.30 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека и на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

Од 10:15 часот поради интензивни врнежи од снег забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.