ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски и Николовски напуштаат земја во кризна состојба, среде здравствена криза и полициски час
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/17/21 9:37 AM

ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски и Николовски напуштаат земја во кризна состојба, среде здравствена криза и полициски час

Рашковски и Николовски во Мексико и Дубаи, за одмор трошат колку за еден стан.

Додека во најава е нов карантим за викенд и затворање на границите врвот на власта тера луксузни одмори на тропски дестинации.

Рашковски наместо да одговара за криминал, замина за Мексико, каде еден одмор е околу 20 илјади евра.

Николовски заврши со путерот, се измории отиде во Дубаи, каде одмор чини до 10.000 евра.

Рашковски и Николовски напуштаат земја во кризна состојба, среде здравствена криза и полициски час.

Народот нема леб да јаде, и едвај крај со крај сврзува, а луѓето на Заев трошат десетици илјади евра за одмор.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7