Ова што му го правите на Васил е шовинизам, вели Љубчо Георгиески
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/16/21 2:33 PM

Ова што му го правите на Васил е шовинизам, вели Љубчо Георгиески

Поранаешниот премиер Љупчо Георгиески на својот Фејсбук профил напиша дека негативната кампања која се води на нашиот овогодишен преставник за песна на Евровизија, Васил Гарванлиев е шовинизам.

– Она што деновиве одредени групи од македонскиот народ му го прават на пејачот Васил Гарванлиев, одамна во општествените науки има своја дефиниција и се вика шовинизам, напиша Георгиевски на Фејсбук профил


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7