„Воопшто не ми е пријатно тука “ - Сузана Манчиќ се огласи од Грција - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/15/21 1:06 PM

„Воопшто не ми е пријатно тука “ – Сузана Манчиќ се огласи од Грција

Сузана Манчиќ моментално престојува во Грција кај нејзиниот сопруг, па за српските медиуми открива како таму и поминуваат деновите.

– Српските граѓани не можат да дојдат во Грција, јас доаѓам во својство на сопруга, но воопшто не е пријатно, јас морам да бидам изолирана, ништо не работи. Во рестораните има шалтер да земеш кафе по улица само. Може да се купува онлајн, јас сум во карантин, седам дома, правам ручек, се слушам со пријателите и тоа е тоа, рекла Манчиќ.

– Кога почнува да ми здосадувам го молам сопругот да ме однесе во канцеларија за да видам луѓе. Но ни ова нема да трае довека. Кога јас ќе се вратам во Белград, тие ќе ги отворат објктите, но тоа е сега, раскажала Сузана.

 

Извор и фото: pulsonline.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7