ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/15/21 10:18 AM

Поради неа цела Македонија гледаше „Сервајвер“ – Како денес изгледа Катерина Вучетиќ?

Катарина Вучетиќ е во деветтиот месец од бременоста, а среќната мајка со нетрпение го очекува моментот кога на свет ќе го донесе детето. Засега не е познато во јавноста кој е татко на детето на манекенката, но таа покажа фотографија која воодушеви многумина.

– Чекајќи го малиот „Гроф“ – напиша бремената Катарина во описот на фотографијата, на која е во долна облека.

Оваа убавица многумина ја паметат по нејзиниот хуман гест, кога во 2008 година успеа да убеди човек да не скокне од Бранковиот мост и да изврши самоубиство, за што пишуваа сите медиуми тие денови.

Катарина го убеди да не го стори тоа, и тој ја подаде раката кон неа и се симна од оградата.

За време на нејзиното учество во Survivor, каде се покажа како одлична учесничка.

Една од сцените по која ќе остане запаметена засекогаш, е кога на Катарина и испаднаа градите во „Survivor“. Едно време, таа се испроба и како водителка, а потоа целосно се повлече од јавниот живот.

Извор: Еспресо.рс

фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7