ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/13/21 10:25 AM

Почина Коста Хаџиантоновски творецот на Мал Битолски Монмартр

Утрово во Битола, во 86 година од животот почина Коста Хаџиантоновски, раководител на Детското ликовно студио „Св. Кирил и Методиј“ и творец на меѓународната ликовна колонија „Мал битолски Монмартр“.

Богата е професионалната биографија на Хаџиантоновски како познат ликовен педагог, ментор, раководител и организатор на бројни културни манифестации препознатливи во градот, државата и светот.

Хаџиантоновски ќе биде погребан утре.

Фото: Шеталиште


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1