(ВИДЕО) Наместо да одговара на прашања, тајландскиот премиер ги прскаше новинарите со средство за дезинфекција
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/10/21 9:00 AM

(ВИДЕО) Наместо да одговара на прашања, тајландскиот премиер ги прскаше новинарите со средство за дезинфекција

Премиерот на Тајланд Прајут Чан о Ча направил необичен потег на конференцијата за новинари и стана главна тема на социјалниите мрежи.

Новинарите му поставиле прашања за реконструкција на кабинетот, а нему очигледно, не му се допаднало.

Тогаш го земал спрејот за дезинфекција и почнал да ги прска новинарите, за време на преносот во живо, пишува Би-Би-Си.

Чан о Ча инаку е генерал во пензија, а не е прв пат да се однесува на ваков начин.

Претходно на конференција еден новинар го повлеков за уво, а еднаш донесол свој лик во картонска кутија како би одговарал на прашањата.

Извор: radiosarajevo.ba


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7