ММС

Објавено на: 03/5/21 9:16 AM

Двојно убиство во скопската населба Топанско Поле

Околу три часот по полноќ се случи двојно убиство во Скопје, во скопската населба Топанско Поле на улица Македонско-косовска бригада, пренесува „Канал 5“.

Жртвите биле застрелани во автомобил, а мотивот за убиството засега не е познат. Полицијата е на местото и го истражува настанот.

Повеќе детали од МВР се очекуваат во текот на денот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.