ММС

Објавено на: 03/4/21 5:56 PM

Среќник и пол: Преживеа голема авионска несреќа, а сега и пад со автобус од 150 метри

Една од најголемите трагедии во фудбалот се случи во 2106 година кога се урна авион со фудбаерите на бразилскиот Shapecoense. Животот во таа насреќа го загубија 71, а преживеја само шестмина луѓе. Меѓу нив беше и Едвин Тумири.

Тој заздраве од несреќата во 2016 година и успеа да почне нормален живот. Но, деновиве доживеа нова трагедија. Автобусот во кој се возел паднал во бездна длабока 150 метри, при што загинале 21 патник. Тумири уште еднаш имал невидена среќа. Освен него, се спасиле уште 13 патници.

Интересно, и сега имал речси иста повреда како и при авионската несреќа во 2016 година.

„Излегов ползејќи. Видов дека коленото ми е повредено. Седнав и помислив, зар пак коленото. Не можам да верувам. Се чувствувам благословено“, рече Едвин, пренесува „Јутарњи.хр“ (фото screenshot)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1