ММС

Објавено на: 03/2/21 11:37 AM

Само Алек Болдвин може да стане татко по двапати за само шест месеци

Актерот Алек Болдвин (63) во септемеври 2020 година стана татко по шести пат.

Тој од првиот брак со Ким Бесинџер ја има ќерката Ајреленд, а од бракт со Хилари (38) има пет деца.

На Инстаграм сопругата на Алек, Хилари објави фотографија на која има уште едно бебе.

Парот доби уште едно дете само шест месеци откако го роди последното, што на Хилари ова е шесто, а на Болдвин седмо.

Ни актерот ни неговата сопруга се уште не се огласиле по овој повод и откриле како???

Потпаролот на семејството не сакал да открива дали бебето го добиле по пат на сурогат мајка или го посвоиле, само изјавил дека наскоро семејството ќе излезе со соопштение до јавноста.

Извор: Мондо.рс

Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.