ММС

Објавено на: 03/2/21 7:12 AM

Претежно сончево со мала до умерена локална облачност

Времето денес ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието на места засилен северен ветер.

До четврток ќе преовладува сончево време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните од утре ќе бидат во пораст. За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд, а на планините од снег.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.