ММС

Објавено на: 02/28/21 3:24 PM

26-годишен скопјанец добил инфаркт по прележан ковид-19

26-годишен скопјанец добил срцев удар откако го прележал коронавирусот, а за да му го спасат животот, лекарите морале да му вградат стент, изјави за Алфа интернистот доктор Владимир Ристовски.

Тој вели дека ова не е единствен случај на млад човек да добие сериозни компликации откако го прележал ковид-19, бидејќи, како што вели, уште двајца млади луѓе под 30 години биле хоспитализирани во ГОБ „8 Септември“ со пост ковид компликации, иако пред да го прележат вирусот биле физички здрави.

тв алфа

foto-alfa


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.