ММС

Објавено на: 02/28/21 2:10 PM

Пронајдено удавено женско лице во реката Брегалница покрај пешачката патека во Штип

Рекреативци по пешачката патека во Штип, во близина на справите за вежбање, забележале  мртво женско тело во реката Брегалница. Веднаш била известена Полицијата и Итната Помош.

Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова го потврди случајот. Повеќе податоци најави за подоцна.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.