ММС

Објавено на: 02/24/21 5:27 PM

Лицата кои вршат организиран превоз ја поздравуваат одлуката на владата за зголемување на капацитетот на патниците во организираниот превоз

Лицата кои вршат организиран превоз ја поздравуваат одлуката на владата за зголемување на капацитетот на патниците во меѓуградскиот и градскиот превоз од 50 на 75 %. Велат дека само на тој начин можат да егзистираат.

Работење со половина капацитет за нас преставуваше само загуба, велат превозниците.

Здравствените работници апелираат сега максимално да се почитуваат препораките кога користиме јавен превоз

Од СВР Тетово велат дека нивни екипи се постојано на терен и контролираат, но и казнуваат доколку некој не ги почитува владините уредби

Казните за непочитување на владините уредби околу вршењето на организиран превоз достигнуваат и до 2000 евра. 

 

 

 

 

Зоран Димовски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.