ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/24/21 11:21 AM

(Видео) Новинар ограбен среде пренос во живо

ТВ репортер во Еквадор бил ограбен додека правел прилог во живо, а крадецот му вперил пиштол и им ги земал мобилните телефони нему и на снимателот.

Драмата се одвивала среде бел ден кога за време на снимањето репортерот Диего Ординола и камерманот биле нападнати од вооружен крадец. Екипата со камерите се обидела да го следи крадецот, но откако се спуштиле под мостот, сфатиле дека не може да го фатат. Продолжиле да снимаат за да и олеснат на полицијата да го пронајде криминалецот.

Снимка од целиот настан може да се погледне подолу во видеото:

извор: Klik.hr

фото: Facebook


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7