ММС

Објавено на: 02/24/21 9:29 AM

Замрзнаа водопадите на Нијагара

Нијагарините водопади замрзнаа од ниските температури и снежната бура што владеат во делови на Северна Америка, а фотографии од несекојдневната глетка се појавија на социјалните мрежи.

Мраз се појави на врвот на познатиот водопад откако температурата во Нијагара падна на -19 степени. Непосредно пред тоа, видливи биле и густи облаци и виножито, пренесува „24 сата.хр“.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.