ММС

Објавено на: 02/24/21 7:01 AM

Време: Денеска сончево, до +20 степени, слично и во следните денови

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Mинималната температура од -3 до +3 степени, а максималната дневна од 13 до 20 степени. Таква е временската прогноза на УХМР за денеска.

Продолжува периодот на стабилно, сончево и топло време. Во деновите од викендот во утринските и претпладневните часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност. Утринските температури на места ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат над просекот за овој период од годината. Топлото време ќе предизвика натамошно топење на снежната покривка на планините.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.