ММС

Објавено на: 02/23/21 5:33 PM

Владата го прифати барањето на превозниците да се зголеми број патници на 75 отсто

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број патници од 50 на 75 отсто во превозните средства.

Оваа одлука е донесена на денешната редовна 47. седница.

Ограничувањето на бројот на патници е воведено поради ковид пандемијата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.