ММС

Објавено на: 02/23/21 4:29 PM

Утре пристигнува втората пратка вакцини од Србија

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, утре на граничниот премин Табановце ќе ја пречека делегацијата предводена од министерот за здравство на Република Србија Златибор Лончар кој ќе ја предаде втората пратка од осумте илјади вакцини од компанијата Фајзер.

Настанот ќе се одржи на меѓуграничниот премин на македонската и српската граница.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.